Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

System d’Alemberta


System D’Alemberta można zakwalifikować również do systemów progresywnych, ale z pewną formą ubezpieczenia.
Twórca tego systemu – Jean Le Rond d’Alembert – był francuskim filozofem, fizykiem i matematykiem, żyjącym w epoce oświecenia.

A sam system polega na podwyższaniu stawki o określoną wartość (krok, postąpienie) w przypadku przegranej i obniżeniu jej o taką samą wartość w przypadku wygranej.

Podstawowa wersja systemu zakłada obstawianie jednego z 2-ch kolorów: czerwonego lub czarnego.

W praktyce wygląda to następująco:
Zakładamy, że naszą stawką podstawową jest 1 żeton i krok również wynosi 1 żeton.
Stawiamy 1 żeton. Przegrywamy – stawiamy 2 żetony. Znowu przegrywamy – stawiamy 3 żetony. Wygrywamy – stawiamy 2 żetony.

Istnieje wiele odmian tego systemu, różniących się przede wszystkim podejściem do stawki bazowej i postąpieniem.
Można np. określić, że stawką bazową będzie 10 żetonów a postąpienie będzie wynosiło 2 żetony.
Analogicznie do powyższego przykładu zakładamy, że 2 x przegrywamy i potem wygrywamy. Stawiamy 10 żetonów. Przegrywamy – stawiamy 12 żetonów (10 + postąpienie). Przegrywamy – stawiamy 14 żetonów (12 z poprzedniej stawki + postąpienie). Wygrywamy – stawiamy 12 żetonów (14 z poprzedniej stawki – postąpienie).

Wg ogólnych opinii, system ten należy do grupy raczej bezpiecznych systemów i zabezpiecza nas przed stawianiem dużych kwot przy długich seriach. Jednak sukces w tym systemie zależy w znacznej mierze od poprawności typowania.

Ale czy naprawdę jest to dobry system? Wg mnie nie do końca…

Jeżeli chcesz się przekonać, jak wygląda system d’Alemberta na tle innych systemów progresywnych, zapraszam do zapoznania się z artykułem „Podstawowe systemy progresywne – porównanie„.

Powodzenia w grze.