Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Nieobstawiona dziewiątka – system gry w ruletkę


Nieobstawiona dziewiątka to kolejny z systemów gry w ruletkę (ruletkę online) powstałych w oparciu o podział stołu do obstawiania na 4 części, po 9 numerów każda.
Zasady funkcjonowania tego podziału znajdziesz w systemie ruletki „Grająca dziewiątka”, który jest przeciwieństwem systemu „Nieobstawiona dziewiątka”.

System gry w ruletkę (ruletkę online) „Nieobstawiona dziewiątka”, funkcjonuje analogicznie jak systemy „Nieobstawiona szóstka”, dla gry na six-line i „Nieobstawiony tuzin”, wykorzystywany w grze na tuziny i kolumny.

Opierając się na prawdopodobieństwie wygranej, które wynosi tutaj 27/37, czyli 72,97%, ten system gry w ruletkę powinien być systemem efektywnym.
Czy tak jest naprawdę? Ocenicie sami.

Grając tym systemem dzielimy sobie planszę na 4 dziewiątki i obstawiamy 3 z nich, jedną zostawiając nieobstawioną.
Oczywiście obstawiając dziewiątkę korzystamy z zakładów na street (3 numery) i obstawiamy każdą dziewiątkę 3 razy po jednym żetonie.
Czyli do pierwszej gry potrzebujemy 3 x 3 = 9 żetonów.

Podobnie, jak w systemach „Nieobstawiona szóstka” i „Nieobstawiony tuzin”, możemy – w przypadku przegranej – stosować progresję. Może ona być dwojakiego rodzaju: możemy stosować jeden ze standardowych systemów progresji (np. Martingale, d’Alembert, Fibonacci) i progresję gwarantującą zysk.

Dla systemu Martingale tabela wygląda następująco (Kolejne stopnie progresji możesz wyliczyć korzystając z arkusza dostępnego w dziale Download):


NrStawkaKoszt gryKoszty narastającoWygranaZysk
1199123
22182724-3
34366348-15

Widzimy tutaj, że gwarantowany zysk mamy tylko dla pierwszej gry. W każdym następnym tracimy i musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jest to gra na odrabianie strat. Podobnie będzie dla pozostałych standardowych systemów progresywnych.

Prawdopodobieństwo wskazuje na to, że (z pewnym przybliżeniem) na 3 gry 2 razy powinniśmy wygrać i 1 możemy przegrać, więc takie odrabianie strat może być ryzykowne, szczególnie, że do pojedynczego zakładu musimy użyć minimum 9 żetonów, a odrabiamy straty po wygraniu 3-ch spinów z rzędu…

Jeżeli zamierzamy grać progresją gwarantującą zysk, to tabela progresji dla 3-ch gier wygląda następująco (Kolejne stopnie progresji możesz wyliczyć korzystając z arkusza dostępnego w dziale Download):


NrStawkaKoszt gryKoszty narastającoWygranaZysk
1199123
243645483
3161441891923

Widzimy, że wymagany mnożnik dla progresji wynosi 4, czyli w każdej kolejnej grze – po przegranej – stawki mnożymy x 4.
W przypadku trafienia nasza wygrana wynosi 3 żetony.

Jeżeli zakładamy grę do 3-ch powtórzeń (przy ewentualnych przegranych), potrzebujemy kapitału na poziomie 189 żetonów. Wymagania kapitałowe nie są niskie…

Zatem zobaczmy co powie na to matematyka…
Prawdopodobieństwo przegranej w pierwszej grze dla tego systemu gry w ruletkę (ruletkę online) wynosi 27,03%, w drugiej 7,30%, a w trzeciej grze 1,97%.

Dla 3-ch gier pewność wygranej wynosi 98%. Nie jest to mało.

Podsumowując uważam, że jednak nie jest to najlepszy system do gry w ruletkę. Przede wszystkim ze względu na bardzo duże wymagania kapitałowe dla gry progresywnej. Wynika to z tego, że jest to system stworzony „sztucznie”. Standardy ruletki nie pozwalają obstawić 1 żetonem 9-tki, przez co do jednej gry musimy użyć aż 9 żetonów.

Owszem, jeżeli mamy dobrą passę, a padające liczby mają duży rozrzut, można spróbować zagrać kilka razy, ale na dłuższą metę odradzam.

Powodzenia w grze.