Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Grająca dziewiątka – system gry w ruletkę


Grająca dziewiątka, to jeden z systemów gry w ruletkę (ruletkę online) powstałych w oparciu o podział stołu do obstawiania na 4 równe części, po 9 numerów każda.
Wśród standardowych podziałów możemy m.in. wyróżnić połówki, tuziny i szóstki, jednak nie ma możliwości obstawienia 1 żetonem 9 pól.

Taki dodatkowy podział przedstawia poniższy schemat (dodatkowy podział na żółtych polach):

Dziewiątkę możemy obstawiać na dwa sposoby:

  • 3 numery (street) + 6 numerów (six-line) lub
  • 3 x street

Ale dla wyrównania zakładów w każdym przypadku musimy użyć 3-ch żetonów: 1 żeton na street + 2 żetony na six-line lub 3 x 1 żeton na street.
Prostsze wydaje się obstawianie streetów, więc tego się będę trzymał w dalszej części artykułu.

Zasada funkcjonowania tego systemu gry w ruletkę (ruletkę online) jest analogiczna do zasad, którymi gramy przy systemach ruletki „Grający tuzin” i „Grająca szóstka”.

Dziewiątkę do obstawiania możemy wybrać np. w oparciu o kryterium oczekiwania. Obserwujemy wyniki kilku lub kilkunastu gier i stawiamy na tą dziewiątkę, w której najdłużej nie wylosowano żadnego numeru.

Stawiamy zakład na wybraną dziewiątkę, pamiętając o tym, że pojedynczy zakład to 3 żetony położone na street. W przypadku wygranej znowu wybieramy dziewiątkę i znowu obstawiamy. Jeśli przegramy zwiększamy stawkę w oparciu o ustaloną progresję.

Progresja gwarantująca zysk przy wygranej dla 10 gier wygląda następująco: 1, 1, 1, 2, 2, 3, 4, 5, 7, 9.
Nie jest ona zabójcza kapitałowo. Dla zabezpieczenia 10 gier potrzebujemy 105 żetonów.
Przy korzystaniu z tej progresji osiągamy zysk od 3 do 9 żetonów. Trafiony street jest płatny w stosunku 11:1 (zobacz Zasady gry). Dla 3-ch streetów inwestujemy 3 żetony, możemy wygrać 12, czyli nasz zysk wyniesie 9 żetonów. Bardzo dobry stosunek wkładu do wygranej.
Kolejne stopnie tej progresji (lub progresję wg innych parametrów) możesz wyliczyć korzystając z arkusza dostępnego w dziale Download.

A co na to powie matematyka?
Prawdopodobieństwo wygranej w pojedynczej grze tym systemem gry wynosi 9/37, czyli 24,32%. Nie jest ono zbyt duże…

Przy 10 grach, oczekiwana pewność wygranej wynosi 93,80%.

Jeżeli dysponujemy określonym kapitałem, warto, aby pewność wygranej była na zadowalającym nas poziomie. Pozwoli to na obliczenie „oczekiwania”, czyli ilości gier, w których dana dziewiątka nie wystąpi, aby rozpocząć obstawianie.

Z drugiej strony prawdopodobieństwo, że wybrana dziewiątka nie wystąpi w 10 kolejnych grach wynosi 6,16%. Czyli w ciągu 10 gier mamy duże prawdopodobieństwo wygranej (93,84%).

Powodzenia w grze.