Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

System Labouchere – system gry w ruletkę


System ten oparty jest na dowolnym ciągu liczbowym i polega na redukcji ciągu w przypadku wygranej i jego powiększaniu przy przegranej. Skrajne liczby tego ciągu wyznaczają nam stawkę, którą gramy.

Wygląda to może skomplikowanie, ale w praktyce jest to bardzo proste. Zobaczmy na przykładzie.

Wypisujemy sobie jakiś ciąg liczb, np. 1, 2, 3, 4, 5, 6. I zaczynamy grę.
Dwie skrajne liczby naszego ciągu to 1 i 6. Sumujemy je. 1+6=7, czyli nasza stawka początkowa wynosi 7 jednostek. Stawiamy.
Jeżeli wygraliśmy, skreślamy obie skrajne liczby i zostaje nam ciąg 2, 3, 4, 5. Stawiamy znowu stawkę wynikającą ze zsumowania skrajnych liczb, czyli 2+5=7. I tak dalej.
Jeżeli przegrywamy, dopisujemy na końcu ciągu stawkę, którą przegraliśmy. Czyli jeżeli przegraliśmy w pierwszej grze, na koniec dopisujemy cyfrę 7 i nasz ciąg wygląda następująco: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. I gramy teraz wg stawki 8, czyli 1 + 7.
Powtarzamy tą metodologię, aż do pozbycia się wszystkich liczb z ciągu.
Jeżeli mamy trochę szczęścia może się to stać dość szybko, bo pamiętajmy o tym, że wygrywając pomniejszamy nasz ciąg o 2 liczby, a przegrywając powiększamy go tylko o 1 liczbę.

Od razu kilka uwag do tego systemu.
Wypisywany ciąg liczb wcale nie musi być ułożony w kolejności, mogą to być dowolne liczby (Np. 1, 3, 2, 2, 2 lub 1, 3, 4, 5, 2, 5). System Labouchere można wykorzystać do różnych typów zakładów. Chociaż w przypadku wypisywanych liczb występuje dowolność, to warto jest je dopasować do rodzaju zakładów, jakie obstawiamy i potencjalnej krotności wygranej.
Zakończenie serii – skreślenie wszystkich liczb gwarantuje dodatni wynik gry.

Ale uwaga. System ten – w przypadku niekorzystnych serii – może być bardzo kapitałochłonny.