Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

System 300


Nazwa tego systemu wywodzi się od kwoty, którą najczęściej w tym systemie inwestujemy. Jest to system, w którym nie obstawione pozostają tylko 3 pola: 2 pola z trzeciego tuzina (25-36) i pole 0. Oczywiście zakładam, że gramy w ruletkę europejską (francuską), gdyż w ruletce amerykańskiej dochodzi dodatkowe nieobstawione pole: podwójne zero.
Ale jest to system specyficzny, bo tak naprawdę gramy tylko na 10 liczb z trzeciego tuzina, a pozostałe obstawione pola są zabezpieczeniem.

A na czym ten system polega?

Obstawiamy zakłady wg poniższego schematu:
100 żetonów stawiamy na pierwszy tuzin (1-12), 100 żetonów stawiamy na drugi tuzin (13-24) i 100 żetonów stawiamy na 10 dowolnie wybranych liczb z trzeciego tuzina, czyli na każdą liczbę przypada nam 10 żetonów.

Wygrana, którą możemy osiągnąć grając tym systemem wynosi 6-ciokrotność stawki postawionej na pojedyncze pola, czyli 60 żetonów. Prawdopodobieństwo trafienia jednej z tych liczb wynosi 10/37, czyli 27,03 %.
Jeżeli trafimy jedną z liczb należących do pierwszego lub drugiego tuzina, nic nie wygrywamy, ale odzyskujemy wpłacony kapitał (100 x 3 = 300). I to jest właśnie zabezpieczenie. Prawdopodobieństwo, że wypadnie liczba z jednego z tych dwóch tuzinów wynosi 24/37, czyli 64, 86%.
W przypadku, gdy kulka wyląduje na jednym z dwóch nieobstawionych pól z trzeciego tuzina lub zero – tracimy wszystko. Prawdopodobieństwo zajścia tego zdarzenia wynosi 3/37, czyli tylko 8,11 %.

Gramy tym systemem do momentu, kiedy nie osiągniemy wygranej, jednak wg mnie, jeśli nie trafimy jednej z 10 liczb w max 3 grach – rezygnujemy. Dlaczego? Bo mamy zbyt dużo do stracenia.
Pamiętajmy, że stosunek wygranej do włożonej kwoty wynosi 60/300, czyli 1/5, co nie jest dobrym współczynnikiem na stosowanie progresji, gdyż żeby odrobić straty (wyjść na zero) w 1 rozdaniu musielibyśmy stawki zwiększyć pięciokrotnie. Przy podwojeniu stawek musimy zagrać i wygrać 3 x z rzędu, ale wtedy już wychodzimy na plus 60 jednostek, a przy potrojeniu stawek musimy wygrać 2 x z rzędu i wtedy również jesteśmy 60 jednostek do przodu. Tylko czy gra będzie warta świeczki?

Z drugiej strony prawdopodobieństwo przegranej na poziomie 8,11% jest bardzo niewielkie.

Tutaj od razu uwaga. System ten można uogólnić.
My wcale nie musimy obstawiać dokładnie wg podstawowego schematu. Możemy obstawiać dowolne dwa tuziny i 10 liczb z tuzina nieobstawionego.
To uogólnienie jest ważne, bo obserwując grę i prowadząc na bieżąco statystyki, możemy obstawiać 10 liczb w tuzinie, który np. przez dłuższy okres czasu nie padł.

Oczywiście nie musimy też obstawiać 300 żetonów. Jeżeli stawki podzielimy przez 10 (obetniemy zero z prawej strony), to nasza inwestycja wyniesie 30 żetonów. A tu nawet w przypadku przegranej, progresja już nie wygląda tak źle i są spore szanse na odrobienie ewentualnej straty.

Zwróćmy tu też uwagę na jeszcze jeden aspekt tego systemu.
System ten można zmodyfikować redukując dodatkowo prawdopodobieństwo przegranej.
Jeżeli postawimy po 110 (11) żetonów na 2 dowolne tuziny, 100 (10) żetonów na 10 numerów z trzeciego tuzina i 10 (1) żetonów na 0, to nasze prawdopodobieństwo porażki zmniejszy się do 5,41%. Ale oczywiście coś za coś…
Nasza wygrana w przypadku trafienia w jedno z 11 obstawionych liczb wyniesie nie 60 (6), ale 30 (3) żetonów.
Jeżeli jednak po prostu brakuje nam 60 (6) żetonów i chcemy mieć wygraną na takim poziomie, również to możemy osiągnąć. Ale dla odmiany dużo większym kosztem…
Musimy obstawić po 220 (22) żetonów na 2 tuziny i po 20 (2) żetony na 10 numerów z trzeciego tuzina i zero. W takim przypadku potrzebujemy kapitału na poziomie 660 (66) żetonów. Prawdopodobieństwo przegranej tutaj również wynosi 5,41%.

Powodzenia w grze.