Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Nieobstawiony tuzin – system gry w ruletkę


To kolejny system ruletki, przeznaczony do gry na tuziny lub kolumny. W odróżnieniu od systemu „Grający tuzin”, w którym koncentrujemy się na obstawianiu jednego tuzina lub kolumny, w tym systemie ruletki obstawiamy jednocześnie dwa tuziny lub dwie kolumny.

Jest to bardzo efektywny system, gdyż obstawiamy tu aż 24 pola, czyli prawdopodobieństwo wygranej w pojedynczej grze wynosi 64,86%.

A nasza wygrana jest równa zawsze stawce podstawowej na pojedynczy tuzin/kolumnę.

Dodatkowo system ten pozwala na grę progresywną przy akceptowalnym poziomie ryzyka.

Obstawianie po przegranej tej samej stawki jest również możliwe, ale tu pamiętajmy, że odrobienie strat to 2 wygrane z rzędu, a to jest na granicy wynikającej z prawdopodobieństwa…

Bezpieczniej jest tu jednak zastosować progresję.

Możemy tu stosować progresję wg systemu Martingale (alternatywnie inne standardowe progresje (d’Alembert, Fibonacci), czyli dwukrotnie zwiększać stawkę po każdej przegranej lub stosować progresję gwarantującą zysk, czyli po każdej przegranej musimy zwiększyć stawkę 3-krotnie. Po wygranej wracamy do stawki podstawowej.

W przypadku progresji wg systemu Martingale sytuacja wygląda następująco:

NrStawkaKoszt gryKoszty narastającoWygranaZysk
112231
224660
3481412-2
48163024-6

Kolejne stopnie progresji możesz wyliczyć korzystając z arkusza dostępnego w dziale Download.

Widzimy, że stosowanie tej progresji gwarantuje nam zysk tylko w przypadku wygranej w pierwszej grze. W drugiej wychodzimy na zero, od trzeciej tracimy.
Jest to system na odrabianie strat, ale ze względu na to, że prawdopodobieństwo wystąpienia 2-krotnie tego samego tuzina wynosi 12,34%, a trzykrotnie 4,34%, ta strategia ma szanse powodzenia.

W drugim wariancie progresji, czyli gry na zysk, przy progresji mnożnik wynosi 3. Po każdej przegranej stawkę mnożymy razy 3.

Przedstawia to poniższa tabela.

NrStawkaKoszt gryKoszty narastającoWygranaZysk
112231
236891
391826271
4275480811

Widzimy tu, że aby być przygotowanym na 4 gry, musimy dysponować kapitałem 80 żetonów.

A kapitał na 4 gry, to pewność wygranej na poziomie 98,4% (możesz to sprawdzić korzystając z arkusza w dziale Download).

Standardowo dla tego systemu przyjmuje się, że gramy pozostawiając nieobstawiony ten tuzin, w którym padła ostatnia liczba. Chociaż właśnie tak zalecają grać niektórzy „specjaliści” od systemów, zalecam tu co najmniej rozwagę.
Osobiście preferuję progresję gwarantującą zysk i gram czekając, aż w jednym z tuzinów wystąpią 2-3 powtórzenia liczb. Przy odpowiedniej strategii i w odpowiednim kasynie – skutkuje!


Ale decyzja ZAWSZE NALEŻY DO GRACZA.

Powodzenia w grze.