Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

System 3/2


System 3/2 jest oparty na stawkach zewnętrznych, konkretnie na obstawianiu koloru i kolumny. Nazwa wywodzi się od stawek systemu.

System ten na start nie wymaga ogromnego kapitału, bo stawka podstawowa to 5 żetonów.

W standardowej wersji gry stawiamy 3 żetony na kolor czerwony i 2 żetony na środkowy słupek. Wynika to z tego, że w środkowym słupku są tylko 4 numery czerwone, które obstawiasz jako kolor.

Grając tym systemem obstawiasz 26 z 37 numerów (oczywiście w ruletce europejskiej), czyli prawdopodobieństwo wygranej wynosi 70,27 % – sporo.

A jak z wygranymi?
Jeżeli trafisz kolor czerwony z pierwszej lub trzeciej kolumny, jesteś na plusie 1 żeton.
Jeśli trafisz w środkowym słupku kolor czarny, jesteś na plusie 1 żeton.
Jeśli trafisz kolor czerwony w środkowym słupku – twój zysk wyniesie aż 7 żetonów.

Tradycyjnie zastanowimy się jeszcze, co można zrobić w przypadku przegranej…
Progresja?
Bazując na podstawowej wygranej, czyli 1 żeton stosunek wygranej do wkładu wynosi 1:5, czyli samo odrobienie strat (czytaj wyjście na zero), to konieczność 5-cio krotnego zwiększenia stawki. Oczywiście jeżeli trafimy w czerwone pole na środkowym słupku będziemy na plusie 30 żetonów, ale pamiętajmy, że tu prawdopodobieństwo wynosi trafienia wynosi tylko 4/37, czyli 10,81% – nie polecam opierania strategii na tak niskim prawdopodobieństwie i tak szybko rosnących kosztach…

Jak z tego widać, progresja nie jest tu najlepszym rozwiązaniem…
Alternatywą jest zmiana systemu i kontynuacja gry niezależnie na kolor i kolumnę stosując odpowiednie progresje i systemy. Wtedy gramy do czasu, aż trafimy obie stawki. Trafimy kolumnę, a koloru nie – przerywamy grę na kolumnę (wygraliśmy), ale kontynuujemy grę na kolor – też do czasu wygranej.
Można się też pozbyć jednego z zakładów zwiększając drugi w ten sposób, żeby wygrana pokryła koszty tego, który odpuściliśmy. Metod jest wiele, ale strategię musisz mieć gotową zanim zasiądziesz do gry tym systemem…

System 3/2 jest często polecany jako bezpieczny i ostrożny. Mi się wydaje, że tak można go określić tylko dla kryterium wysokości nakładów.
Granie nim cały czas wcale takie bezpieczne nie jest. Chyba, że nastawiamy się na zysk z podwójnego trafienia… Bo w innym przypadku odrabianie jest czasochłonne i wymaga sporo szczęścia… No chyba, że stać nas na progresje z wysokim mnożnikiem, którym nie zagrozi dodatkowo limit stołu…
Ale przy odpowiedniej strategii jest to niewątpliwie całkiem niezły system, w którym nawet w przypadku przegranej tracimy tylko 5 żetonów. A szanse na wygraną są spore.

Pamiętajmy również o opcji gry z opóźnieniem, czyli oczekiwaniu przez określoną ilość kolejek na korzystny układ – np. kolumna nie padła przez kilka kolejnych gier.
Jeżeli gramy z opóźnieniem i prowadzimy statystyki, to nawet progresja niekoniecznie musi być dla nas zabójcza, ale dla gry na odrobienie strat potrzebujemy dla 3-ch spinów 155 żetonów (5 + 25 + 125), a dla gry na wygraną przy 3-ch spinach 215 żetonów (5 + 30 + 180).

Na koniec jeszcze mała odmiana tego systemu. Opierając się na przesłankach podstawowej wersji zwróćmy uwagę, że możemy obstawiać też kolor czarny i trzecią kolumnę (3…36). Efekt jest ten sam.

Powodzenia w grze.