Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Ruletka w kasynie naziemnym


Ruletka w kasynie naziemnym

Ruletka od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jest to jedna z najpopularniejszych gier stołowych na świecie. Jej wydanie w kasynach stacjonarnych kusi swoją prostotą i możliwościami. Atrakcyjna wizualnie gra sprawiła zresztą, że ta często ląduje w filmach i serialach. Kasyna są bowiem wciągające, a ten tytuł sprawi, że na dobre zaczniecie myśleć o rozrywce tego kalibru, a także możliwościach, jakie się z tym wiążą. W tym artykule chcemy wam przedstawić jak dokładnie prezentuje się gra, jakie ma możliwości i czego się po niej spodziewać, kiedy już przyjdzie do rywalizacji o prawdziwe pieniądze. Na początku musimy bowiem zaznaczyć, że o ile on-line istnieje sposobność do zmagań za wirtualną walutę, tak w punktach kasynowych grać można jedynie za żetony o realnej wartości. Jest to zatem inny poziom zmagań, znacznie bardziej wymagający z jednej strony i do tego dostarczający ogromne pokłady adrenaliny. Czy mieliście już do czynienia z ruletką? Jeśli nie, zaprezentujemy zasady i podstawowe możliwości, które wynikają bezpośrednio właśnie z gry.

Obowiązujące zasady gry w ruletkę

Zacznijmy od tego, że ruletka jest grą stołową, aczkolwiek nie karcianą. To pierwsza i podstawowa różnica, którą znajdziecie już w grze. Standardowo w pokerze, blackjacku i bakaracie rywalizuje się konkretną talią kart. Tutaj z kolei kluczowy jest stół, pole obstawiania, a także mechanizm koła do obrotu. W kasynach stacjonarnych konieczny jest jeszcze oczywiście krupier. W samej grze całość prezentuje się następująco. Na układzie znaleźć można w zależności od wersji 36 liczb oraz zero lub także podwójne zero. Właśnie to jest zasadniczą różnicą pomiędzy wydaniem europejskim i amerykańskim, który znajdziecie praktycznie zawsze w kasynach internetowych, ale też naziemnych. Zwykle sugerowane jest, by grać na edycji europejskiej, gdzie szanse graczy są nieznacznie większe. Suma numerów w ruletce wynosi 666, przez co czasem nazywana jest grą szatańską. Celem gracza jest tu wybór i obstawienie odpowiedniej kombinacji. Jest ich kilkanaście: Straight up, Split Bet, Street Bet, Corner Bet, Five Bet, Six line bet, Column bet, Dozen bet, Even lub Odd, pierwsza 18, druga 18, a także czerwone i czarne, które jednocześnie mają największe szanse na zaistnienie, gdyż jest ich po połowie, nie licząc oczywiście zera, które ma tu inny kolor niż dwa podstawowe, najczęściej zielony. Wymienione wyżej możliwości prowadzą od sytuacji w której mnożnik wygranej liczony jest w stopniu 35:1, aż do czerwony i czarnych, gdzie szansa 1:1 nie daje już tak pokaźnych wygranych, podobnie zresztą jest w przedziałach liczbowych a także w systemie parzystych i nieparzystych. W zakresie układu na kole, liczby prezentują się następująco: 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26.

Gracz wybiera dany układ przed rozpoczęciem kręcenia koła, aczkolwiek są rodzaje ruletki, które dopuszczają także i inne zachowania. W przypadku zmagań w kasynie naziemnym całość prowadzi oczywiście krupier, który wdroży was w system gry, pokaże plansze, rzuci kulką, a następnie rozdzieli potencjalne wygrane. Interakcja z taką osobą to szalenie ważny czynnik i być może kluczowy dla tych osób, które cenią sobie lokale stacjonarne bardziej niż kasyna internetowe, które także mogą dostarczyć dużo pozytywnej energii i pieniędzy. W zakresie wyboru stawki, jest ona niezwykle zmienna. Niektórzy operatorzy dopuszczają grę już za kilka centów, przy innych stołach grać można natomiast za nie mniej niż kilka dolarów. Rzecz jasna, im większa stawka, tym pokaźniejsze możliwości. Atutem takiej gry jest też sposobność zabrania znajomych czy skorzystanie z baru, który praktycznie zawsze znajduje się bezpośrednio w kasynie. Relaks i odprężenie to mocna karta, którego kasyna nie odmawiają. Ruletka w wydaniu naziemnym nie ma większych różnic od tych, które spotkacie w sieci, dlatego jeśli jeszcze nie korzystaliście z takiej sposobności, może okazać się dobrym rozwiązaniem, by spróbować gry za wirtualne żetony dostępne w internecie. Nie wymagają one rejestracji, składania depozytów i dalszych deklaracji, po prostu zagracie za darmo, poznając możliwości, układ stołu i znacznie więcej. Taka praktyka jest powszechna i jest przydatna, opłacalna, bowiem potem w grze za realną gotówkę nie popełnicie podstawowych błędów, co zaowocuje pewniejszą, bardziej zdyscyplinowaną grą.

Ruletka to wciągający tytuł, który może gwarantować ogromne wygrane, szczególnie jeśli zaryzykujecie i obstawicie pojedynczy numer. Do gry stosuje się też kilka rodzajów strategii, które mają graczowi pomóc w wygraniu i wykiwaniu kasyna, pamiętajcie jednak, że nie istnieje metoda, która gwarantuje każdorazowe zwycięstwo. Jeśli przeczytacie w internecie, że jest inaczej, zdecydowanie odradzamy stosowanie takich mechanizmów, zwłaszcza w sytuacji, gdy całość kontroluje krupier. To przede wszystkim ma być udana forma rywalizacji, a nie próba oszustwa.

Spróbujcie ruletki stacjonarnej koniecznie i przekonajcie się, jak wiele da wam to zabawy.