Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Gambling Therapy


Gambling Therapy to brytyjska organizacja założona 5 listopada 2004 roku przez stowarzyszenie Gordon House Association (obecnie noszące nazwę The Gordon Moody Association). Forum i grupy wsparcia powstały w czerwcu 2005 roku.

Usługi Gambling Therapy obejmują indywidualne doradztwo i wsparcie przez Internet, internetowe grupy wsparcia, forum oraz bazę danych przydatnych materiałów.
Wszystkie te usługi są dostępne dla wszystkich osób z problemem hazardowym oraz osób dotkniętych problemem hazardowym bliskiej osoby.

W ramach swojej działalności Gambling Therapy świadczy m.in. następujące usługi:

Terapia grupowa
Grupy wparcia są prowadzone przez siedem dni w tygodniu w różnych godzinach. Podczas rejestracji na stronie internetowej nie trzeba podawać swojego prawdziwego imienia i nazwiska, jeśli nie chce się tego robić. Po dołączeniu do grupy można czatować z innymi osobami, które mają problem hazardowy lub są dotknięte problemem hazardowym bliskiej osoby. Moderatorem grupy jest członek Zespołu Gambling Therapy. Grupy są dostępne dla każdego, kto potrzebuje pomocy i wsparcia w związku z własnym problemem hazardowym lub problemem hazardowym bliskiej osoby.
Istnieje sześć rodzajów grup:

  • Społeczność – grupa, do której może dołączyć każdy;
  • Uzależnieni od hazardu – grupa wyłącznie dla osób z problemem hazardowym;
  • Rodzina i przyjaciele – jest do grupa dla osób dotkniętych problemem hazardowym bliskiej osoby;
  • Kobiety uzależnione od hazardu – w tej grupie kobiety mogą porozmawiać z innymi kobietami, dzieląc się podobnymi doświadczeniami; moderatorem grupy również jest kobieta;
  • Mężczyźni uzależnieni od hazardu – w tej grupie mężczyźni mogą porozmawiać z innymi mężczyznami, dzieląc się podobnymi doświadczeniami; moderatorem grupy również jest mężczyzna;
  • Dotknięci problemem hazardowym poniżej 21 roku życia – jest to grupa dla osób poniżej 21 roku życia, dotkniętych problemem hazardowym bliskiej osoby.


Grupy te są doskonałym sposobem na udzielanie i otrzymywanie wsparcia i stanowią bezpieczne miejsce, w którym można się zwierzyć ze swoich problemów.

Forum
Forum działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Aby dołączyć do forum, trzeba się zarejestrować (można podać dowolne imię; nie trzeba podawać prawdziwego imienia i nazwiska). Na forum można zamieścić własną historię i odpowiadać innym osobom. Pisanie może mieć działanie terapeutyczne, stanowi także doskonały materiał do późniejszej refleksji. Ponieważ forum jest globalne, ze względu na różnice czasowe zawsze znajdzie się na nim ktoś, kto odpowie na zamieszczony post.
Forum jest dostępne dla wszystkich osób z problemem hazardowym oraz dla osób dotkniętych problemem hazardowym bliskiej osoby.

Doradztwo mailowe
Poza godzinami pracy telefonu zaufania istnieje możliwość kontaktu mailowego z Gambling Therapy; staramy się odpowiadać w ciągu dwudziestu czterech godzin. Osoby, które wolą jednak porozmawiać z nami, także prosimy o wysłanie maila, nawet jeśli doradca jest online. Gambling Therapy oferuje obsługę w wielu językach, obejmującą obecnie swoim zasięgiem dwadzieścia dwa kraje. Dzięki temu, pomoc i wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej jest dostępne dla osób, których ojczystym językiem nie jest angielski.
Doradztwo mailowe jest dostępne dla wszystkich osób z problemem hazardowym oraz dla osób dotkniętych problemem hazardowym bliskiej osoby.

Strona organizacji Gambling Therapy jest aktualnie dostępna w 37 językach, w tym w języku polskim.