Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Francuzka Ruletka


Ruletka jest jedną z najpopularniejszych gier stołowych na świecie. Jej historia sięga pierwszej połowy XVI wieku. W odróżnieniu jednak od bakaratu czy też blackjacka w tym przypadku gra prowadzona jest bez kart. Mając to na uwadze warto zastanowić się nad tym, czy właśnie taka odmienność może was zaintrygować. Gra wykorzystywana była w setkach filmów, nawet u słynnego Agenta 007. Sama pozycja odróżnia przede wszystkim dwie podstawowe kategorie, w tym ruletkę francuską, która odróżnia się od amerykańskiej nie tylko brakiem podwójnego zera na kole, ale też rozmieszczeniem poszczególnych liczb. O czym dokładnie mówimy i jak wygląda rozgrywka? Już wszystko wam tłumaczymy.

Jak wygląda rozgrywka w ruletce francuskiej ?

Gra ta wykorzystuje stół na którym znajdziecie pola do obstawiania, jak również mechanizm kołowy, na który wrzucana jest odpowiednia kulka, a cały mechanizm uruchamia się komputerowo lub mechanicznie – ruchem ręki. Oczywiście jest to zależne od tego w jakie wydanie gracie, w kasynie internetowym czy może na żywo. Maksymalna wygrana w tym przypadku wynosi 35-krotność waszego zakładu. Na samym stole znajdziecie następujące liczby, które można typować:

1 – 20 – 14 – 31 – 9 – 22 – 18 – 29 – 7 – 28 – 12 – 35 – 3 – 26 – 0 – 32 – 15 – 19 – 4 – 21 – 2 – 25 – 17 – 34 – 6 – 27 – 13 – 36 – 11 – 30 – 8 – 23 – 10 – 5 – 24 – 16 – 33

Kasyno z ruletką francuską ma zawsze 2,70% więcej szans na wygraną. W wydaniu amerykańskim statystyka ta jest jeszcze bardziej bolesna, dlatego też w Europie zdecydowanie bardziej popiera się właśnie to pierwsze rozwiązanie. W zakresie możliwości typowania, gracze mogą nie tylko wskazywać na pojedynczy numer czy też kolor, ale też konkretne przedziały liczbowe i inne. Takie nazewnictwo spotkacie bezpośrednio przy stole: Ein plein, Cheval, Transversale, Carre, Sixainne, Douzaine, Pair/Impair, Manque/Passe i Noir/Rouge. W wolnym tłumaczeniu są to liczby pojedyncze, dwa numery, trzy numery, cztery numery, typowanie linii, tuzinów, parzystych i nieparzystych, numerów z pierwszej i drugiej połowy, a także samego koloru: czerwonego i czarnego. Wydanie francuskie przypomina europejskie, ma jednak dwie kwestie dodatkowe o których nie możecie zapomnieć:

Dodatkowe kwestie występujące w ruletce

  • Zasada En Prison – stosowana jest gdy po zakładzie wypada liczba 0 (jest ona zielona, zatem nieznacznie zmniejsza szansę na wygraną w typach 50/50). Wówczas gracz może wycofać do połowy swoich środków z gry następnej,
  • Zasada La Partage – Za jej sprawą gracz może utracić jedynie połowę swojej stawki z następnego przegranego ruchu. Zasada ta odnosi się do wszystkich zakładów zewnętrznych: czarne/ czerwone, parzyste/ nieparzyste, niskie/ wysokie.

Same zasady są tu przejrzyste. W grze z komputerem możecie także stosować odpowiednie strategie, bowiem nie ma tutaj limitu czasu, a wy zagracie praktycznie wtedy, gdy uznacie to za słuszne. Mechanizmy w trybie na żywo i w lokalach stacjonarnych są nieznacznie inne, jednakże także bez trudu znajdziecie tu rozwiązania dla siebie. Wygrane będą ciekawe, bowiem przy typowaniu na pojedyncze liczby czeka na was 35-razy więcej niż stawialiście. W praktyce oznacza to, że za każde 10 złotych wygracie 350 złotych w gotówce. Pozostałe możliwości szczegółowo dodatkowo może wam wyjaśnić krupier, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie rozgrywki. Pełne zestawienie znajdziecie na stronie kasyna, które wybierzecie.

Rozgrywka może być prowadzona treningowo za sprawą wirtualnych żetonów, które nie wymagają rejestracji.